Ana Sayfa   Hakkımızda   Ürünlerimiz   Yeni Ürünler Hakkımızda   
MERHABA

Firmamız 2000 yılında kurulmuş ve beş yıl boyunca uluslar arası bir firmanın Türkiye temsilciliğini yapmıştır. Söz konusu firma ile 5 yıl sonra, bu firmanın Türkiye'ye yatırım yapma konusunda isteksizliği nedeniyle yollarımız ayrılmıştır. Bu gelişmeden sonra POLENKİM LTD, apre kimyasalları konusunda ciddi birikimi ve çalışmaları olan, yerli üretici bir firma ile işbirliği yapmıştır. Bu işbirliğini tüzel kişiliklerimizi koruyarak ve sürdürerek devam ettik.

Tecrübelerimizi, bilgilerimizi birleştirerek ortak bir AR-GE çalışması oluşturduk. Yeni kimyasallar geliştirmeye oldukça önem verdik. Pazarın talepleri doğrultusunda üretim gücümüzü yeni yatırımlarla arttırdık. Satış içindeki ürünlerimizin kalitesini, fiyat artışı olmaksızın geliştirme anlayışı içinde olduk.

Pazarın ihtiyacı olan ve Türkiye'de üretilemeyen/üretilmeyen bazı mamul kimyevileri mümkün olan en iyi fiyatlar ile ithal edip yine en uygun fiyatlar ile satışa sunduk. Böylece hem üretimdeki ve hem de ithal bazdaki kimyevilerin satışında oluşturduğumuz rekabet ile müşterilerimizin daha avantajlı üretimine destek olduk. Rakip olarak her zaman kendimizi gördük, kendi rakibimiz olduk. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda en iyi şartlarda özel üretimler gerçekleştirdik ve devam ediyoruz. Özellikle hidrofil silikonlar konusunda uzun zamandır yürüttüğümüz ve devam ettirdiğimiz çalışmalar çok iyi sonuçlar vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Kurulduğumuzdan beri müşteri memnuniyetini öne alan açık, net, dürüst politikamızla ciddi hiçbir reklamasyon yaşamadık ve sürekli hem ürün bazında hem de ciro olarak geliştik.

2008 yılı itibarı ile de hedeflerimizi yakalamış bulunmaktayız. Ancak Dünya'mızda baş gösteren ekonomik kriz nedeniyle pazarın bir miktar daralacağı öngörülmektedir. Petrol fiyatlarındaki düşüşe ve finans sıkıntılarına rağmen hammadde fiyatları anlaşılmaz bir şekilde artmıştır. Nakit ödemeye rağmen bazı hammaddelerin tedarikinde ciddi zorluklar yaşanan bir zaman içindeyiz. Buna rağmen, daha uygun şartlarda hammadde tedariki çalışması ve mümkün olan en makul kar marjı anlayışı ile ürünlerimizin fiyatlarını makul ölçülerde arttırdık veya hiç değiştirmedik.

Biz bir bütünün parçalarıyız.Birlikte bir anlam ifade ediyoruz.

Son olarak sahibinden tüm çalışanlarınıza kadar siz sayın müşterilerimizi herhangi bir sebeple, herhangi bir konuda istemeden de olsa kırmışsak veya herhangi bir şekilde zor durumda bırakmış isek veya herhangi bir ilgi eksikliği içinde kaldıysak peşinen affınızı talep eder, sonsuz özürlerimizi ifade ederiz.

Firmamıza ve şahsımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakalarınızdan dolayı da teşekkürlerimizi sunarız.

SEVGİ ve SAYGILARIMIZLA

ALİ FAHRİ PEKER
POLENKİM KİMYA LTD.
ŞİRKET MÜDÜRÜ